poniedziałek, 10 stycznia 2011

10 najlepszych wtyczek do Google Chrome

Chrome, dziecko googla jest według mnie jedną z najlepszych przeglądarek na dzień dzisiejszy i to właśnie z niej korzystam do przeglądania sieci. Jednak jak każda przeglądarka Chrome ma swoje wady oraz nie ma niektórych naprawdę potrzebnych funkcji. Mimo to możemy te "braki" wypełnić darmowymi rozszerzeniami. W dzisiejszym wpisie przedstawię wam 10 darmowych rozszerzeń do chrome z których sam korzystam i mogę polecić. Tak więc zaczynamy10 rozszerzeń do Google Chrome
ChromeMailer - dzięki tej wtyczce klikając w linki z atrybutem mailto otworzy nam się nasza poczta gmail
Dual View - korzystam z tej wtyczki i bardzo ją sobie cenię. Pozwala nam ona w jednej karcie przeglądać dwie strony www.
Session Manager - wtyczka, która przed zamknięciem przeglądarki zapisze nam otwarte karty
Google Mail Checker Plus - wtyczka która pokazuje ładny buttonik gmaila, a obok niego ilość nieprzeczytanych wiadomości na naszej poczcie
AdBlock - podstawa, każdy chyba wie do czego służy, a jeśli nie to podpowiem - jest to filtr antyreklamowy
Google Translate - przydatna wtyczka kiedy chcemy szybko przetłumaczyć jakiś zagraniczny artykuł na język polski

Auto HD for YouTube - być może wielu osobą sie nie przyda, jednak dla mnie jest to niezbędna wtyczka. Po prostu jestem leniwy i nie chce mi się za każdym razem zmieniać na HD oglądając filmik.

Google Reader Notifier - działa na tej zasadzie co google mail checker, tyle że dla google readera. pokazuje ilość nie przeczytanych artykułów na twoim koncie. Jednym kliknięciem w ikonkę przechodzimy do naszego czytnika.
Chrome SEO - dla mnie niezbędna wtyczka do szybkiego sprawdzania ilości backlinków czy zaindexowanych podstron danych serwisów.
Awesome Screenshot: Capture & Annotate - bardzo fajne rozszerzenie do robienia screenów. Zrzuty robi się szybko, można zaznaczać, wyróżniać niektóre elementy.

To na tyle odemnie, jeżeli znasz inne ciekawe rozszerzenia dla Chrome zostaw nazwę, link w komentarzu :)2 komentarze:

  1. Z kilku już korzystałem, jednak rozszerzenie do robienia screenshotów jest naprawdę przydatne i wywarło na mnie pozytywne wrażenie. Biorę się za testy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie z kolei najlepszym narzędziem jest Session Manager - bo czasem zabraknie prądu i całość szlag trafi...

    OdpowiedzUsuń