czwartek, 30 grudnia 2010

Google Docs? Dlaczego korzystam?

Wstęp
Google Docs jest to odpowiednik windowsowego MS Office czy Openoffice. Jednak do zapisywania niektórych notatek, pisania wpisów na blogi często używam "Googlowego" narzędzia. W dzisiejszym wpisie wypiszę czynniki, które niemal zmuszają mnie do używania G Docsa. Głównym czynnikiem decydującym o moim wyborze jest to, że pracuję na różnych komputerach i chcę mieć dane w jednym miejscu. Poza tym plusem jest to, że dokumenty są połączone z moją pocztą e-mail, blogiem czy innymi usługami od Google.

Dlaczego ja korzystam z Google Docs?

 • często nie mam możliwości pracy przy moim komputerze, dlatego wszelkie teksty piszę w google docs np. u kolegi czy brata
 • prowadzę różne zapiski - gdy nie jestem u siebie mogę wykonać wszystko, to co miałem do zrobienia
 • sporządzam listy - mam w google docs swoje listy wartościowych katalogów czy precli typu pressel pages. Oprócz tego posiadam w oddzielnym pliku listę stron na których zawszę dodaje linka do np. nowej zapleczówki. Kiedy nie ma mnie u siebie zawsze mogę w chwili wolnego czasu podlinkować swoje nowe strony.
 • ciekawe artykuły - nie jestem u siebie, a znalazłem ciekawy artykuł, zapisuję go do google docs i potem otwieram go u siebie i w spokoju czytam.
Trochę krótki wpis, jednak mam nadzieję, że zachęci was do korzystania z guglowego pakietu biurowego. Wszelkie pytania lub wątpliwości proszę zostawiać w komentarzach.

4 komentarze:

 1. Ja również korzystam z google docs, w zasadzie do podobnych celów co Ty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sprawa, niezależność od komputera to jest TO :D

  Dzisiaj mamy pakiet biurowy, za 10 lat bardzo możliwe, że dostaniemy całe systemy operacyjne i będziemy się tak samo logować z telefonu jak z telewizora :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja używam całego pakietu google :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja korzystam z gmail, docs, google reader, webmaster tools ;)

  OdpowiedzUsuń